Začíná nový liturgický rok a tím, dle tradice, začíná i Advent. K tomu se váží zvyky – vázaní adventních věnců a první adventní neděli  – odpolední rozsvícení vánočního stromu a svěcení adventních věnců. A také zapálení první svíčky na adventním věnci.

Vázání věnců se uskutečnilo včera na faře pod vedením Pavly Halfarové. Svěcení věnců na dnešní mši svaté v Jakubčovicích, Hrabství a ve Skřipově.

Jen dnešní rozsvícení vánočního stromu, i když počasí už bylo skutku vánoční, bylo bez tradičního punče  a bez vystoupení místní scholy- covidová situace toto nedovolila. Slavnostní   rozsvícení provedl v 16.00 hod starosta obce, p. Čech a náš kněz,  otec Adam. Prodávalo se „jen“  vánoční cukroví, které obětavě napekly Maruška Honová, paní Binarová, Březinová, Jiřinka Mazurová, paní Eliška Lindovská (90ti letá) a perníčky dodala paní Ulmanová. Finanční výtěžek jde na úhradu dluhu fary. Strom i část ozdobných baněk na výzdobu, dodala obec (patří jí za to dík a uznání všech). Výzdobu stromu a betlém se zvoničkou tradičně řešili farníci sami.

Fotky máme ze všech přípravných prací ve Skřipově; mše svaté  z kaple na Hrabství, kostela ve Skřipově a rozsvícení vánočního stromu na farské zahradě.