Masopust je období po vánočním čase a před velikonočním půstem, tedy po Třech králích a před Popeleční středou. Je to čas radovánek, plesů a lidových tradic sahajících do slovanských předkřesťanských dob. (Bohužel český název „masopust“ je zavádějící, opak je pravdou a skutečný půst by měl začít po konci „masopustu“. Vinou je špatný překlad použitého názvu pro toto období „carneval“, tj. carne levare – dát pryč maso, tj. sníst maso, ale naše předci maso snědli a období nazvali masopust).

U nás ve Skřipově  se dodržuje  lidová tradice  na konci masopustu  „vodění medvěda“ a pochopitelně se pořádají plesy. Medvěda vždy organizují hasiči. Letos, v sobotu 18. února, se toho ujali ve spolupráci se skupinou Natisk a Janou Jarošovou. Velké díky všem organizátorům a hlavně maskách, že to vydržely.  Současně toto masopustní období završil Obecní ples, pořádaný obcí a školou, kterého se zúčastnil i náš otec Adam.