Opět je tady – obnovená tradice snošek – tedy svatodušní tradice smažení vajec, která se dodržuje ve Slezsku od nepaměti. Snošky proto, že v minulosti hasiči, kteří tuto lidovou slavnost organizovali, obcházeli vesnici a sbírali – snášeli – vajíčka od sousedů, které se pak na první neděli po svátku Sestoupení Ducha svatého, smažily  na kraji lesa Na medvědí. K tomu vyhrávala místní dechovka a bylo i jinak veselo. Tuto tradici na „zkoušku“  obnovili farníci na farní zahradě ve Skřipově v roce 2019, byl úspěch, ale covidová doba vše pohltila. Takže letos je další skromný pokus, a to  na myslivecké chatě v Bravenčíku.

A tak to dopadlo – počasí přálo, vaječina výborná, bramborové placky skvělé,  atmosféra veselá a družná. Děkujeme všem obětavcům, kteří se o to přičinili: Maruškám, Jarkovi, Pepovi, Jožkovi, Karlovi, Radce….

foto: Maruška B, otec Adam